Elektrina zo slnka - Fotovoltaika, solárne panely

Fotovoltaika pre domácnosti

Chcete zabudnúť na svoj účet za elektrinu?
Chceli by ste pre svoju rodinu zabezpečiť obnoviteľnú a čistú energiu?
Zoznámte sa s našimi ponukami špeciálne navrhnutými pre domácnosti!
Fotovoltaika pre domácnosti

Radi by ste vynulovali Vaše mesačné splátky za elektrickú energiu?
Pomocou nášho kalkulátora v priebehu pár minút dostanete odpoveď.

FOTOVOLTAICKÁ KALKULAČKA

Koľko panelov potrebujem?

Rozmýšľate nad fotovoltaikou a chceli by ste rýchle a zrozumiteľné odpovede?

Kontaktujte našich skúsených kolegov, ktorí Vám radi odpovedia na Vaše otázky!
Bezplatná telefonická konzultácia
Bezplatná telefonická konzultácia
Kontaktujte nás a my Vám radi poskytneme informácie o Vašich možnostiach.
BEZPLATNÁ PREDKVALIFIKÁCIA
BEZPLATNÁ PREDKVALIFIKÁCIA
Nie ste si istí, či je váš dom vhodný na inštaláciu solárnych panelov? Pošlite nám fotografie svojho domu a my vám to povieme do jedného pracovného dňa!
Bezplatná obhliadka
Naši kolegovia vykonajú bezplatnú obhliadku a poskytnú Vám najvýhodnejšie riešenie.

3 veci, o ktorých sa musíte rozhodnúť, ak chcete solárny systém

3veci-fotovoltaika-solarny-panel-technicka-min
Nájdenie správnej technickej špecifikácie môže byť príjemnou výzvou pre tých, ktorí majú technické myslenie a ktorí sa radi venujú podrobnostiam. Musíme však myslieť aj na tých, pre ktorých sú mnohé technické parametre úplne neprehľadné. Pozrime sa na niekoľko objektívnych zistení, ktoré, ako dúfame, pomôžu obom skupinám lepšie spoznať ich potreby.
Prvá otázka vo všeobecnosti znie, ktorý solárny článok je lepší, polykryštalický alebo monokryštalický? Krátka odpoveď je, že z hľadiska výroby je v prípade slovenského podnebia tento parameter takmer irelevantný. Výkon systému ako celku oveľa viac závisí od ďalších komponentov alebo podmienok.

Ak sa pozrieme na ceny solárnych článkov, potom je poly kryštalicky solárny článok lacnejší, ale to neznamená, že je aj horší! Výroba poly kryštalických článkov je jednoducho ešte lacnejšia.
Častým aspektom pri výbere je malé množstvo dostupného strešného priestoru. V takom prípade je lepšie inštalovať monokryštalické panely, pretože majú vyšší výkon na jednotku plochy (solárny panel) (priemerný mono solárny panel 320 - 330 W, priemerný poly solárny panel 295 - 300 W).

Ďalším častým aspektom je estetika. Mono solárne panely sú čierne, zatiaľ čo poly solárne panely sú modré. Každému zákazníkovi vyhovuje niečo iné a preto stojí za to si produkt pred kúpou poriadne prezrieť.

Ďalšou otázkou je výrobca. Mnohí prisahajú, že ich produkt je európsky, ale bohužiaľ vo väčšine prípadov ide iba o marketingový ťah. Pretože spoločnosť, ktorá má kanceláriu v Nemecku, môže v skutočnosti vyrábať v inej krajine aj mimo Európy. Každopádne nie je problém zvoliť si mimoeurópanov, pretože najväčším producentom je Čína, ktorá je podľa nedávnej nemeckej štúdie špičkovým výrobcom solárnych panelov. Jedinou dôležitou vecou je výber produktu od veľkého výrobcu, pretože malé spoločnosti nie sú schopné vyrábať v očakávanej kvalite.

Ak máte súvislú plochu strechy bez tieňa, môže byť perfektnou voľbou aj tradičný solárny panel, ale ak máte na streche niekoľko orientácií alebo prerušovaných tieňov, možno by ste mali zvážiť použitie inteligentného solárneho systému. Existuje niekoľko riešení pre inteligentné solárne systémy, existujú inteligentné solárne panely a inteligentné invertery. Obidve majú svoje plusy aj mínusy, takže stojí za to spoznať obe technológie skôr, ako sa rozhodnete.

Táto otázka úzko súvisí s tým, či si vyberieme konvenčný, inteligentný solárny alebo inteligentný inverterový systém. Ak máte tradičný alebo inteligentný solárny panel, môžete si vybrať z produktov mnohých európskych a čínskych výrobcov. Väčšina výrobcov ponúka monitorovací systém (ktorý vám umožňuje sledovať výrobu aj prostredníctvom smartfónu) a zvyčajne majú 5-ročnú záruku.

FOTOVOLTAICKÁ KALKULAČKA

Koľko panelov potrebujem?

Typ strechy?

(pri ročnej spotrebe nad 1450 eur napíšte sumu do poľa s poznámkami)

(Ideálna je orientácia na Juh, ale aj Juho-západ, Juho-východ a Východ-západ sú vyhovujúce)

Mesačná spotreba:
0 kWh
Ročná spotreba:
0 kWh
Ročná cena za el. energiu:
0 kWh
Veľkosť systému:  
0 kWP
Počet 425Wp panelov:
0 ks
Potrebná plocha:
0 m2

Mali by ste záujem o nezáväznú cenovú ponuku?

Vyplňte svoje kontaktné údaje a my vás budeme kontaktovať v čom najkratšom termíne!
Fotovoltaika pre domácnosti form
SmartIntegra group, s.r.o.
Jókaiho 14
945 01 Komárno

Odber newslettera

Footer MailPoet Newsletter Form
© 2016-2024 ElektrinaZoSlnka.sk | Všetky práva vyhradené.
crossmenuchevron-down