Elektrina zo slnka - Fotovoltaika, solárne panely
IKEA začína predávať obnoviteľnú energiu domácnostiam vo Švédsku

IKEA začína predávať obnoviteľnú energiu domácnostiam vo Švédsku

STOCKHOLM 17. augusta (Reuters) - IKEA, najväčšia svetová značka nábytku, rozbieha v septembri predaj obnoviteľnej energie domácnostiam vo Švédsku.

Ingka Group, majiteľka väčšiny obchodov IKEA na celom svete, uviedla, že domácnosti by si mohli kupovať cenovo dostupnú elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov zo solárnych a veterných parkov a sledovať ich využitie prostredníctvom aplikácie.

Ingkin partner Svea Solar, ktorý vyrába solárne panely pre IKEA, bude nakupovať elektrickú energiu na severskej burze energií Nord Pool a ďalej ju predávať bez príplatku. Domácnosti budú platiť fixný mesačný poplatok plus variabilnú sadzbu.

IKEA, ktorá tiež predáva solárne panely pre domácnosti na 11 trhoch, uviedla, že títo kupujúci budú môcť v aplikácii sledovať vlastnú výrobu a predávať prebytočnú elektrickú energiu.

Jonas Carlehed, vedúci oddelenia trvalej udržateľnosti IKEA Švédsko, pre agentúru Reuters uviedol, že dúfa, že novú ponuku obnoviteľnej energie a ponuku solárnych panelov IKEA uvedie na všetky trhy.

„Chceme, aby bola elektrina z udržateľných zdrojov prístupnejšia a dostupnejšia pre všetkých,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

„IKEA chce spoločne so spolupracovníkmi, zákazníkmi a partnermi na celom svete vybudovať najväčšie hnutie v oblasti obnoviteľnej energie, aby pomohla spoločne bojovať proti zmene klímy.“ Prvým plánom  pláne ponúknuť elektrickú energiu zo solárnych a veterných parkov vybudovaných pred 5 rokmi ako spôsob, ako podporiť výstavbu ďalších parkov.

V širšom slova zmysle sa IKEA snaží byť do roku 2030 „pozitívna z hľadiska klímy“ - znížiť emisie skleníkových plynov o viac, ako sa očakáva v celom hodnotovom reťazci IKEA, od výroby surovín až po likvidáciu nábytku zákazníkom.

SmartIntegra group, s.r.o.
Jókaiho 14
945 01 Komárno

Odber newslettera

Footer MailPoet Newsletter Form
© 2016-2024 ElektrinaZoSlnka.sk | Všetky práva vyhradené.
crossmenu