Elektrina zo slnka - Fotovoltaika, solárne panely
Elektrina zo Slnka - Fotovoltaika, solárne panely

Spoločnosť Photon Energy expanduje v Austrálii. Buduje veľké solárne elektrárne na sledovacích zariadeniach

Spoločnosť Photon Energy, medzinárodná spoločnosť s českými koreňmi, ktorá poskytuje integrované a inovatívne riešenia v oblasti solárnej energie na celom svete, oznámila, že v Austrálii uviedla do prevádzky svoju prvú veľkú fotovoltaickú elektráreň s výkonom 14,6 MWp. V týchto zariadeniach sa používajú bifaciálne moduly, ktoré sú namontované na jednoosových sledovacích zariadeniach.

Elektrárne sa nachádzajú v Leetone v Novom Južnom Walese a rozširujú portfólio vlastných elektrární spoločnosti v Austrálii na 14,7 MWp a celkové portfólio na 89,3 MWp. Elektrina sa bude predávať na národnom trhu s elektrinou (NEM) na obchodnom základe.

"Dnešný deň predstavuje pre skupinu Photon Energy Group ďalší míľnik, keďže sme do nášho portfólia pridali prvé elektrárne v Austrálii, ktoré skupine pomôžu znížiť sezónnosť príjmov z výroby elektrickej energie na celom svete," povedal Michael Gartner, technologický riaditeľ skupiny Photon Energy Group.

"Náš obchodný prístup v Austrálii vedie k rozvoju a pridávaniu sieťových konkurenčných aktív na našich európskych trhoch a inde vo svete. V týchto náročných časoch nás teší, že náš austrálsky tím dosiahol ďalší významný úspech, ktorý predstavuje dôležitý krok k realizácii našej stratégie rastu," dodal Gartner.

Tieto dve solárne farmy predstavujú prvé austrálske fotovoltaické elektrárne vo vlastnom portfóliu skupiny, ktoré používajú bifaciálne (t. j. obojstranné) moduly namontované na jednoosových trackeroch. Elektrárne sú pripojené k distribučnej sieti spoločnosti Essential Energy a očakáva sa, že ročne vyprodukujú približne 27,8 GWh čistej energie.

Elektrická energia sa bude predávať na národnom trhu s elektrickou energiou na komerčnom základe, rovnako ako certifikáty LGC (Large Generation Certificates) vyrobené v elektrárni. To znamená, že spoločnosť neuzatvorila žiadne zmluvy o nákupe elektrickej energie (PPA/Smluvy o nákupe elektrickej energie). Môžu však zohrávať úlohu v budúcej stratégii riadenia príjmov elektrární spolu s ďalšími možnosťami zabezpečenia.

Spoločnosť Photon Energy vypracovala projekty interne a poskytla služby plánovania a projektovania prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Photon Energy Engineering Australia Pty Ltd. Dcérska spoločnosť skupiny Photon Energy Operations Australia Pty Ltd bude pre obe elektrárne poskytovať dlhodobé služby monitorovania a prevádzky a údržby.

SmartIntegra group, s.r.o.
Jókaiho 14
945 01 Komárno

Odber newslettera

Footer MailPoet Newsletter Form
© 2016-2024 ElektrinaZoSlnka.sk | Všetky práva vyhradené.
crossmenu